Štyri mačiatka

Autor: Sylvia Smatanová | 16.7.2014 o 18:24 | Karma článku: 4,97 | Prečítané:  585x

Pred dvomi týždňami: Pred naším domom auto ráno zabilo mačku. Nebola naša, iba sa pred rokom narodila v našej šope mačke, ktorá sa potulovala občas aj po našej záhrade. Asi sa jej u nás páčilo, keď sa rozhodla svoje potomstvo porodiť práve u nás. Rovnako si našu záhradu obľúbila aj jej dcéra. Občas sme jej niečo dobré nechali na večeru. Nikdy sme sa nesnažili ju chytiť ani pohladkať.

Večer náš pes vyskakoval smerom k povalu. Počuli sme mraučanie. Oco išiel pozrieť, čo sa stalo. Našiel dve mačiatka. Vystrašene sa schovali. Na druhý deň ráno im šiel zaniesť mlieko. Zistil, že sú štyri. Tri čierne a jedno čierno biele po mamine.

Pred týždňom:

Kamarátka býva 20 km od nás. Mali sme cestu okolo, tak sme sa zastavili. Len tak, pri plote, na pár viet. V záhradke pred domom bola mačka a okolo nej šantili mačiatka. Spočítať sa nedali.

Čudujem sa: "Jéj, máte mačku? My máme 4 mačiatka, hoci sme mačku ani nemali. "

Kamoška: "Ale nie, to je susedova, ale on jej nedá nažrať. Tak prišla sem a keď sme jej dali mlieko, tak doniesla k nám aj malé. Tiež sú štyri."

Dnes:

Zastavili sme sa s kolegyňou u jej príbuzných. Otvorila nám pani. Za ňou prišla mačka. O chvíľu prišla jej malá dcéra. V ruke bednička. Spokojne v nej driemali štyri mačiatka...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?