Nie je signál? To bude chyba telefónu.

Autor: Sylvia Smatanová | 30.9.2015 o 18:10 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1051x

Vyhľadala som v zozname číslo a volám. Ešte ani nestihlo doznieť prvé zvonenie, keď telefón ukončil hovor. Vypadol signál. Už zase. Presne tak, ako vypadáva už asi rok. Nie, nebývam hlboko v lesoch. A áno, už som to hlásila.

Chyba nie je v telefóne, ako sa ma pokúšal presvedčiť pán na linke. Mám nový telefón na dve SIMky a karta od druhého operátora má pravidelne plný signál. Okrem toho vypadávanie signálu bolo aj so starým telefónom. Tiež bol na dve karty a tiež karta od druhého operátora problém so signálom nemala. Po tomto vysvetlení sľúbil, že to preveria. Preverili. O pár dní volali, že naozaj našli chybu v pokrytí a už to dali do poriadku. Mali pravdu, od toho dňa bol signál podobnej kvality ako na druhej karte. Vydržalo to asi mesiac. Už asi mesiac sme zase tam, kde sme boli. Signál väčšinou na polovičnej úrovni. Zvyšok času je pod ňou. Občas dokonca vôbec nie je. Bývame v centre obce, ktorá má asi tisíc obyvateľov. V dohľade žiadne kopce. Do dvoch okresných miest to máme 10 km, do tretieho asi 20 km. Takže naozaj nie sme "na konci sveta". Včera som nemala signál ani v našej záhrade. A nebolo to prvý raz...

Posledné dni som častejšie sledovala kvalitu signálu. V okresnom meste na námestí bola polovica. Všetky dieliky svietili, len keď som bola na tom námestí na poschodí obchodného domu. U nás nie je signál často ani na záhrade, za ktorou už je len železničná trať. Nedávno som išla z Trenčianskych Teplíc. Signál sa úplne stratil skôr, ako som prešla za tabuľu, ktorá označuje koniec obce. Druhý operátor - signál o jeden dielik pod úrovňou plného. Záver je jasný - signál druhého operátora je takmer vždy plný, prípadne o jeden dielik menej. Zato signál na "pracovnom" čísle je maximálne na polovici. Vyššie "zablúdi" naozaj len výnimočne.

Mobil pre mňa nie je hračka. Ani prostriedok na zabíjanie času s rodinou alebo kamarátmi. Pre mňa je to hlavne pracovný nástroj. Rovnako ako auto. A pracovný nástroj musí spoľahlivo fungovať. Ak to tak nie je, tak nemôžem pracovať. Nefunkčný pracovný nástroj treba vymeniť. Bez ohľadu na to, koľko za to platím. A pravdou je, že neplatím málo. Okolo 30 eur každý mesiac len za paušál bez telefónu, spolu s internetom je to vždy okolo 50. Pre Orange je to možno málo. Pre mňa viac ako dosť. Hlavne, ak platím za niečo, čo nemôžem využívať. Pritom Orange o probléme so signálom v našej lokalite vie. Poznám niekoľko ľudí, ktorí práve preto odišli. Odmietali chodiť telefonovať na dvor. O pár týždňov mi končí viazanosť. Najvyšší čas, aby som k inému operátorovi odišla aj ja...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?